above clouds

Ugly and chilly late afternoon. Fog is becoming thicker and thicker. Visibility decreasing, hard to see car tails in front of me. Well, if it is so bad and thick here - it must be nice somewhere up. Driving slowly and carefully all serpentine up the mountains and .... yes! In just 15 minutes, few meters before reaching the top and arriving to a small village up there - I have literally emerged from the cloud and it felt like when your plane take off at overcast day and after few minutes you'll get above the clouds, where everything is beautiful and peaceful.
And there I have found magic place. A castle above clouds! Like - are you kidding me? I am pretty sure, Dreamwork guys got their inspiration here, when they were creating Puss in the Boots scene where giant bean took them for a golden eggs hunt. If you don't know what I am talking about - check this video here.
Of course, right timing was again critical and I had about 20 minutes, before light disappeared and fog went higher and become thicker, covering my view. But those 20 minutes - oh man!
Can you imagine you live in such a castle (or even just a normal house - see below) and you have to get use to such a view? Must be boring.

Nikon D800, Nikkor 24-70mm @ 32mm, f/10, 8 sec, ISO 400


Škaredý a chladný podvečer. Hmla hustne, viditeľnosť sa znižuje, už takmer nie je vidno na zadné hmlovky auta predo mnou. Ale keď je tak hnusne tu dole, tak niekde hore musí byť krásne. Pomaly a opatrne sa autom škriabem serpentínami do hôr... a áno! Asi za 15 minút, len tesne pred vrcholom kopca a pred tým ako dorazím do malej dedinky, ktorá tam je - sa doslova vynorím z mrakov. Je to presne ten pocit, ako keď vzlietate z letiska pri zamračenom počasí a potom za pár minút sa vynoríte nad mraky a tam je všetko krásne a mierumilovné.
A tam som našiel magické miesto. Kaštieľ nad mrakmi! Akože, to si snaď robia srandu, nie? Som presvedčený, že grafici z Dreamwork sa boli tu inšpirovať, keď kreslili rozprávku Kocúr v čižmách - tá časť, keď na fazuli vyletia hore a idú hľadať zlaté vajcia. Ak netušíte o čom rozprávam, tak mrknite tu.
Samozrejme, správne načasovanie bolo absolútne kľúčové a mal som tak asi 20 minút, kým sa mi nestratilo svetlo a hmla, ktorá ďalej stúpala a hustla mi nezakryla výhľad. Ale tých 20 minút - tie stáli za to! Viete si predstaviť, žiť v takom kaštieli (alebo hoci len v tom obyčajnom dome - viď nižšie) a musieť si zvyknúť na taký trápny gýčový výhľad? Strašná nuda.


Nikon D800, Nikkor 24-70mm @ 38mm, f/18, 15 sec, ISO 100


Nikon D800, Nikkor 24-70mm @ 70mm, f/11, 2.5 sec, ISO 100


Nikon D800, Nikkor 24-70mm @ 24mm, f/13, 1/3 sec, ISO 100

Below is an iPhone shot taken in the middle of the driving up the hill. Pretty remarkable difference.


A takto som to nafotil iPhonom uprostred kopca, keď som išiel hore. Pekný rozdiel, čo?

1 comment:

Note: Only a member of this blog may post a comment.