the art - project 52 | week 42

Yes, it is really an art - to build a leaning tower. At the end, it took them over 70 years to finalize it!
We spent two sunny autumn days in Tuscany, Italy and couldn't avoid to stop by in Pisa. Even though everybody kept warning us, that the city is pretty boring and except the Leaning tower there is nothing else to see. Well, I beg to disagree! First of all, The tower is magnificent! Unbelievable. Really. You saw it so many times on the pictures, but to stand there and see how much REALLY it is leaning - that was worth the trip!
And second and third and fourth of all... Pisa is awesome! They have fantastic pizza in Pisa (ha! ;) and city is nice to roam around, go through tiny streets. Observe people. It has a charming and cozy atmosphere... We took together with Monika hundreds of pictures just in Pisa itself (like for example here and here).



Few other "leaning examples", just for the documentary purposes are below... Of course - including one of myself leaning against the tower, as a proper tourist! ;)









 

Áno, je to fakt umenie postaviť šikmú vežu. Koniec koncov, trvalo im to vyše 70 rokov!
Strávili sme dva slnečné jesenné dni v talianskom Toskánsku a Pisu sme si nemohli nechať ujsť. A to aj napriek tomu, že nás každý varoval, že mesto je dosť nudné a okrem šikmej veže tam nie je nič iné na videnie. Nuž, dovolím si nesúhlasiť! V prvom rade, samotná Veža je úžasná! Neuveriteľná. Fakt! Napriek tomu, že ju človek videl nespočetne krát na všelijakých obrázkoch a fotkách, keď sa pod ňu postavíte a pozrieta nakoľko sa fakt nakláňa – wow, už len to samotné ozaj stálo za tú cestu!
A za druhé a za tretie a za štvrté... Pisa je fakt skvelá! Majú tam fantastickú pizzu v Pise (ha!;) a mesto samotné je veľmi príjemné na potulovanie sa po uličkách. Len tak obzerať ľudí... Mám proste takú super útulnú atmosféru. A najmä – keďže sme tam boli v októbri – nebolo preľudnené. Spolu s Monikou sme len v Pise nafotili stovky fotiek (viď príklad tu a ešte tu).

A na konci ešte niekoľko „šikmých príkladov“, len tak čisto dokumentačne... No a samozrejme ukážka mňa samotného ako sa nakláňam oprosti veži ako správny turista! ;)

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.